Gazeta10

Vuçiq: Kosova po përgatit likuidimin e popullit tonë nën petkun e luftimit të krimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se Kosova po pregatit likuidimin e serbëve në veri nën petkun e luftimit të krimit, raporton Gazeta10.

Vuçiq e ka ftuar Kosovën që të mos veprojë fare në këtë drejtim.

 “Kosova po përgatit likuidimin e popullit tonë nën petkun e luftimit të krimit, prandaj i paralajmëroi që të mos e bëjnë fare këtë”, raporton Tanjug.

Tutje, ai ka thënë se deklaratat e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, për politikat destruktive të Serbisë janë qesharake dhe të rreme.

 “Kjo është disi qesharake, sepse kemi 170 ditë që dëgjojmë gënjeshtra të ngjashme”, ka thënë ai.

Këto deklarata po vijnë pasi Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka akuzuar Serbinë në mediat ndërkombëtare për politika destruktive dhe bashkëpunim me Rusinë, ku edhe ka paralajmëruar një rrezik të lartë për konflikti të ri mes Kosovës dhe Serbisë. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri