Gazeta10

Wijnaldum shumë pranë kalimit te Roma

Mesfushori holandez, Georgino Wijnaldum, pritet të jetë lojtari më i ri i Romës.

Sipas Fabrizio Romanos, marrëveshje mes Romës dhe PSG-së është arritur dhe zyrtarizimi është vetëm ë’ështje kohësh.

Wijnaldum do të kalojë te Roma në formë huazimi, me të drejtë blerje në vitin 2023 për shumën e tetë milionë eurove.

Gjatë këtij huazimi, Roma, do të paguajë një pjesë të pagës së lojtarit.

31-vjeçari erdhi te ekipi francez verën e kaluar si transfer i lirë, por aventura e tij me PSG-në nuk ka shkuar aq mirë.

Wijnaldum zhvilloi 31 ndeshje në Ligue 1, shënoi një gol dhe bëri tre asistime që kur zbarkoi në “Parkun e Princave”.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë