Gazeta10

Zbardhen arsyet e ndarjes së Princ Lekës me Elian, bien poshtë akuzat për tradhti bashkëshortore (DOKUMENT)

Janë zbardhur tre arsyet që ndanë Princ Lekën me Elian, duke hedhur poshtë akuzat për tradhëti bashkëshortore, raporton Gazeta10.

Gjykata e Tiranës ka vendosur të zgjidh martesën në mes të Lekë Zogut dhe Elia Zaharias.

Në vendimin e zbardhur të gjykatës thuhet ndër të tjera se tre arsyet që kanë çuar këtë martesë në divorcë janë;

Së pari, kofliktet e vazhdueshme, mungesa e komunikimit se dyti, ndërprerja e bashkëjeteses; se treti qëndrimi i vendosur i kërkuesëve për t’i dhënë fund martesës.

Arsyet të cilat janë pranuar si nga Elja ashtu edhe nga Leka, duke hedhur përfundimisht poshtë aludimet se tradhëtia ishte shkak.

Gjithashtu në këtë vendim është përcaktuar se Elia nuk do e mbajë më mbiemrin Zogu, por do ta rikthejë atë të vajzërisë, Zaharia./Gazeta10

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas