Gazeta10

Zhvillimet e fundit, Ahmeti: Qeveria me strategji të rrezikshme

Drejtori i Kanal10 dhe analisti politik, Arben Ahmeti, ka komentuar lëvizjet e fundit të Qeverisë së Kosovës ku ka thënë se ata kanë ndërmarrë strategji të rrezikshme, shkruan Gazeta10. Ahmeti ka thënë se qasja sipas së cilës Kosova i dëgjon rekomandimet amerikane vetëm nëse grupet huligane i heqin barrierat, e faktorizon Radojiçiqin. Këtu keni postimin e plotë: “Kushtezimi i kerkeses amerikane per shtyrje te vendimit per leternjoftime eshte strategji e rrezikshme. Qasja qe ne e ngojme ameriken vetem nese huliganet ne veri e heqin barrikaden eshte vendosje e seriozitetit te marredhenieve me paetnerin strategjik ne duart e Radojciqit. Dmth nese bindet Radojciqi na e ngojme ameriken, nese nuk bindet ai, nuk e ngojme”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e tij në Facebook. Përndryshe, bllokadat në rrugë nuk janë larguar ende edhe pse Kosova e shtyri vendimin për reciprocitet për një muaj nën tensione në veri e konsultime ndërkombëtare.  / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë