Gazeta10

Zhvillimevet e reja, kolona të gjata tek Dheu i Bardhë dhe në Merdarë

Në pikat kufitare tek Dheu i Bardhë dhe në Merdarë ka kolona të gjata të veturave si në hyrje ashtu edhe në dalje, raporton Gazeta10.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar në Merdarë pritjet në hyrje shkojnë deri në 1 orë, ndërkohë në dalje tri orë.

Ndërsa tek Dheu i Bardhë pritjet shkojnë më shumë se një orë.

Kujtojmë se dje pikat në Jarinje dhe në Bërnjak janë bllokuar dhe ato ende vazhdojnë të mbesin të bllokuara pas tensioneve në veriun e Kosovës.

Në pikat e tjera kuftiare të Kosovës nuk ka kolona dhe pritje të gjata.

Këtu keni tabelën me të dhëna:

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët