Gazeta10

Zymberi kërkon që të mos votohet statuti i ri i FFK-së

Në kuvendin e jashtzakonshëm të FFK-së po vazhdon diskutimi mbi statutin e ri të kësaj federate i cili do të hidhet në votim në përfundim të diskutimeve.

Në fjalën e tij, drejtori sportiv i Dritës Valon Zymberi ka thënë se në draft statutin e ri ka një mori shkeljesh që mund të jenë pengesë e licencimit nga ana e Ministrisë së Sportit.

Zymberi ka kërkuar që në hartimin e statutit të ri të përfshihen edhe më shumë klubet e Superligës së Kosovës si dhe ka kërkuar votimi të shtyhet për një muaj në mënyrë që të mënjanohen të gjitha pengesat e mundshme.

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic