Gazeta10

Zyrtare: Alush Gavazaj largohet nga FC Ferizaj

Alush Gavazaj nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Ferizajt.

Mesfushori 29-vjeçar është larguar nga Ferizaj vetëm pas gjashtë muajsh qëndrimi te kjo skuadër.

Gavazaj erdhi te Ferizaj në janar të këtij viti dhe luajti një rol të rëndësishëm në inkuadrimin e kësaj skuadre në elitën e futbollit kosovar.

Njoftimin për largimin e mesfushorit nga Prizreni, klubi ferizajas e ka bërë të ditur përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

“Ju njoftojmë se me marrëveshje të dy anshme klubi ynë dhe mesfushori Gavazaj kanë përfunduar kontratën. Alush Gavazaj ishte bashkuar me ne në afatin kalimtar të janarit, si një përforcim shtesë në rrugëtimin tonë drejt Superligës. FC Ferizaj falenderon Gavazajn për kontributin, duke i dëshiruar shumë suksese në rrugëtimin sportiv.”

Alush Gavazaj ka një karrierë të bujshme si futbollist, ku ka luajtur për skuadrat elitare të Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Pas inkuadrimit në Superligë, Ferizaj pritet të bëjë disa ndryshime në skuadër dhe në javët në vazhdim do të zyrtarizojë prurjet e reja.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube