Gazeta10

Zyrtare: Ballkanit i largohen katër futbollistë

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani ka ndërprerë bashkëpunimin me katër futbollistë.

Bëhet fjalë për Kushtrim Gashin, Theophilus Solomon, Dilvio Hoffman dhe Arens Mateli, me të cilët klubi ka bërë të ditur se ndërprerja e kontratave është bërë me marrëveshje të dyanshme,.

“Ju njoftojmë se Kushtrim Gashi, Theophilus Solomon, Diivio Hoffman dhe Arens Mateli nuk janë më pjesë e FC Ballkanit. Me lojtarët e lartcekur kemi ndërprerë kontratat me marrëveshje të dyanshme dhe me mirëkuptim.”, thuhet në njoftimin e klubit nga Suhareka.

Ballkani ka falenderuar lojtarët në fjalë për kontributin e dhënë duke i mbrojtur ngjyrat e klubit./Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë