Gazeta10

A është përgatitur Kosova për skenare negative?–Sadiku sfidon Gërvallën për anëtarësimin në KiE

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës pritet të marrë nesër epolig në Strasbourg.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, është shprehur optimiste për anëtaërimin e Kosovës në KiE.

Në emsionin ‘Politiko me Kushtrim Sadikun’ në Kanal10, ministrja Gërvalla thotë se nuk kanë lënë deputetë të Këshillit të Evropës pa takuar për t’i siguruar votat për anëtaërim në KiE, raporton gazeta10.

“Jam shumë optimiste se nesër do të marrim lajme të mira”, ka thënë Gërvalla.

Ajo është sfiduar me pyetje nga gazetari i Kanal10, Kushtrim Sadiku nëse Kosova është përgatitur për ndonjë skenar negativ rreth anëtarësimit në Këshillin Evropian.

“Gjithçka që do të bëjmë do të bëjmë konfromë ligjeve dhe rregullave të vendit tonë dhe në bashkëveprim me aleatët tanë. Se cila do të jetë ajo konkretisht do të ishte marrëzia me e madhe e imja që të shpalosja atë për media”, ka thënë ministrja Gërvalla. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur