Gazeta10

AAK dhe PDK mbajnë konferenca për media, njëra në ora 11:00, tjetra në 13:00

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ndaras, sot do të mbajnë konferenca për media.

Konferenca e kreut të AAK’së, Ramush Haradinaj do të nisë në ora 11:00 dhe do të mbahet në hollin e Kuvendit të Kosovës.

 “Sot me fillim nga ora 11:00, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të zhvillojë konferencë për medie. Konferenca mbahet në hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës.”

Ndërsa, PDK do t’u drejtohet mediave nga selia qendrore e partisë me fillim prej orës 13:00.

“Partia Demokratike e Kosovës mban sot (e enjte) Konferencë për media.”

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë