Gazeta10

Abdixhiku i dërgoi letër ngushëllimi Papa Françeskut për vdekjen e Benediktit XVI

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku i përcjellë letër ngushëllimi Papës Françeskut me rastin e kalimit në amshim të Papës Emeritus Benediktit XVI.

Në letrën dërguar Papës Françeskut, thuhet se ky nuk është moment pikëllimi vetëm për Shenjtërinë tuaj dhe Kishën Katolike, por për të gjithë botën paqedashëse dhe demokratike, në të cilën Benediktit XVI, ka lënë vulën e pashlyeshme të mendimit dhe veprimit shpirtëror.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?