Gazeta10

Ahmeti: S’do të ketë marrëveshje serioze, asnjëra palë s’është e interesuar

Arben Ahmeti është shprehur pesimist se edhe pas takimeve maraton në Ohër, që është duke vazhduar edhe takimi ai Kurti-Vuçiq, s’do të arrihet konsensus mes palëve.

Por, komentatori politik nuk i ka përjashtuar javët në vazhdim të një marrëveshje të mundshme mes krerëve të Kosovës e Serbisë, shkruan Gazeta10.

“Çkado që është duke ndodhur brenda, jemi larg një marrëvshje serioze dhe të duhur për vendin. Palët asnjëra s’janë të interesuara për marrëveshje serioze. Raundi i dytë është duke bërë që palët të gjëjnë deklarata sa për most u lënduar e gjithë kjo ngjarje dramatike e radhës. S’po shoh potencial për një marrëvshje. Do të pajtohen diku mas dy tre javëve, por jo sonte.”, u shpreh Ahmeti.

Ai ka theksuar se as kryeministri Kurti e as presidenti serb, Aleksandar Vuçiq s’janë të interesuar për arritjen e një marrëveshje mes tyre./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë