Gazeta10

Ahmeti: S’ka marrëveshje mes Kurtit e Vuçiqit, ka mospajtime për Asociacionin

Komentatori politik, Arben Ahmeti në edicionin special të emisionit “Politiko” ka thënë se nuk ka marrëveshje nga takimi i sotëm mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiqi.

Ahmeti ka thënë se nga burime të sigurta e di se nuk ka marrëveshje mes palëve, pikërisht për shkak të disa pikave të planit përfshirë edhe Asociacionin, shkruan Gazeta10.

“E para për me pas marrëveshje duhet me pas nënshkrim. Nuk ka nënshkrim në asnjë dokument. Ka pajtim për 16 pika nga 21 pikat e prezantuar në aneks, ka mos pajtim për pesë pikat që janë kryesoret që ka të bëj me Asociacionin… Që i bie nuk ka pajtim për temat kryesore që i ndajnë të dyja palët. Tash deklarata që ka dakordim dhe kemi bërë progres historik të gjithë i presim, por nuk ka marrëveshje. Kështu po më thonë edhe informacionet që i kam nga brenda.”, ka thënë Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se poashtu do të paralajmërohen takime të radhës mes liderëve, sepse nuk ka marrëveshje./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë