Gazeta10

“Ai e ka mësuar qartë se duhet ta mbajë gojën mbyllur”, Ancelotti flet për ankesat e Bellinghamit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, i ka thënë gazetarëve në konferencën për shtyp se Jude Bellingham po mëson të qëndrojë i qetë kur bie fjala tek nervozizmi në fushë gjatë ndeshjes.

20-vjeçari ishte përjashtuar me karton të kuq në ndeshjen ndaj Valencias pak kohë më parë për shkak të ankesave të tij drejt gjyqtarit, duke bërë kështu që ai të humbasë dy takimet ndaj Osasunës dhe Celta Vigos.

Gjatë fitores që Real Madridi e arriti mbrëmë (e shtunë) ndaj Athletic Bilbaos me rezultat 2-0, anglezi u pa sërish tejet i nervozuar pasi u faullua nga lojtari kundërshtar.

Duke u ngritur sërish në këmbë, ai e bëri të qartë se çfarë mendoi në atë moment duke bërë një gjest me kokën e tij, ndonëse pak kush mund ta ketë kuptuar.

Pas ndeshjes, Ancelotti u pyet për këtë çështje, ku edhe tregoi simpatinë që ka për Bellinghamin.

“Nuk e di se çfarë ndodhi ndaj Valencias, por Bellingham e ka mësuar shumë qartë se çfarë duhet të bëjë, dhe kjo është të mbajë gojën mbyllur me gjyqtarët”, ka thënë Ancelotti.

Bellingham gjithashtu u suspendua gjatë këtij sezoni për shkak të akumulimit të pesë kartonëve të verdhë.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët