Gazeta10

AKB: Këtë vit 57% e kosovarëve do të shkojnë në pushime, mjetet do t’i marrin në kredi e huazim

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB), ka bërë një hulumtim rreth pushimeve verore. Sipas këtij hulumtimi, rreth 57 për qind e kosovarëve do të shkojnë në pushime verore, ndërsa 24 për qind nuk e kanë planifikuar një pushim të tillë.

Ndërsa përqindja tjetër është deklaruar me ndoshta dhe pjesa tjetër nuk ka marrë pjesë në përgjigje.

Në pyetjen se ku do t’i marrin paratë për të kaluar pushim, 40 për qind e tyre janë përgjigjur nga kursimet, 30 për qind nga kreditë. Ka të atillë që do t’i huazojnë paratë për pushimin veror.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur