Gazeta10

Aksident i rëndë në Australi, kamioni përplas autobusin me 45 nxënës të shkollës fillore

Një grup fëmijësh të vegjël të një shkolle fillore kanë pësuar lëndime që i kanë ndryshuar jetën, pas një aksidenti të tmerrshëm me autobus.

Aksidenti ka ndodhur të martën në një nga periferitë perëndimore të Melburnit.

Një automjet i rëndë është përplasur me një autobus shkollor që transportonte nxënës të shkollave fillore, pas së cilës autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Nga aksidenti mbetën të lënduar rëndë 18 nxënës, ndërsa të tjerëve iu dha ndihma mjekësore në vend dhe u dërguan në shtëpi.

Shërbimet e urgjencës dhe kalimtarët e rastit shkuan në vendngjarje për të ndihmuar dhe 21 fëmijë, të moshës 5 deri në 11 vjeç, u dërguan në spital, ku shumë prej tyre kërkonin ndërhyrje të menjëhershme kirurgjikale.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?