Gazeta10

Alejandro Balde rinovon kontratën me Barcelonën deri në vitin 2027

Mbrojtësi spanjoll, Alejandro Baldo do të vazhdojë rrugëtimin e tij me Barcelonën.

Balde ka arritur marrëveshje totale me ekipin katalunas për rinovimin e kontratës, ndërsa zyrtarizimi pritet të bëhet së shpejti.

19-vjeçari do të vazhdojë kontratën e tij deri në vitin 2027 dhe klauzola e largimit të spanjollit do të jetë 1 miliardë euro.

Balde ka pasur paraqitje fantastike këtë sezon me “Blaugranët” dhe ishte një titull i padiskutueshëm në krahun e majtë të mbrojtjes nën urdhërat e trajnerit Xavi Hernandez.

Në fundjavë, ai arrit që të fitojë La Ligën me ekipin katalan, trofe ky që i mungonte kësaj skuadre që nga viti 2019.

Falë paraqitje mjaft të mira me Barcelonën, Balde ishte ftuar edhe nga kombëtarja e Spanjës në Kampionatin Botëror që u mbajt në fund të vitit të kaluar në Katar.

Përveç Baldes, synim i Barcelonës është që kësaj vere të rinovojë kontratat edhe me lojtarët të tjerë si Ronald Araujo, Sergi Roberto e Marcos Alonso,  teksa klubi po punon në rikthimin e madh të Lionel Messit në “Camp Nou”.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?