Gazeta10

Allegri rrezikon shkarkimin nga Juventusi

Pronari i pakënaqur i Juventusit, John Elkann, telefonoi Massimiliano Allegrin të martën dhe se trajneri nuk do të mbetet domosdoshmërisht në krye të ekipit në sezonin 2023/24.

Bianconerët janë të vendosur të përfundojnë sezonin e dytë radhazi pa trofe, por Allegri konfirmoi javën e kaluar se nuk planifikon të largohet.

Pronari i Juventusit, Elkann dhe drejtori Francesco Calvo gjithashtu kanë konfirmuar publikisht besimin e tyre te trajneri i lindur në Livorno, por kjo nuk do të thotë se Allegri do të mbetet në krye sezonin e ardhshëm.

Sipas Tuttosport dhe Il Corriere dello Sport, Elkann e thirri Allegrin të martën pas humbjes 4-1 ndaj Empolit. Elkann thuhet se ishte i pakënaqur me mentalitetin ‘viktimë’ që u shfaq gjatë intervistave të Allegrit pas ndeshjes.

Allegri ka edhe dy vite në kontratën e tij me Zonjën e Vjetër, por kjo nuk i garanton atij vendin e punës për sezonin e ardhshëm.

Sipas Il Corriere dello Sport, Juventusi mund të negociojë një klauzolë me pagesë dhe të ndahet me 55-vjeçarin në fund të sezonit aktual.

Romeo Agresti i Goal.com konfirmon se trajneri është nën vëzhgim dhe të imagjinosh një Juventus me një njeri tjetër në kampionatin e sezonit të ardhshëm nuk është një skenar i pamundur.

Disa lojtarë janë të pakënaqur me menaxhimin e trajnerit, gjë që mund të ketë ndikim edhe në vendimin e Juventusit.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën