Gazeta10

Amir Rrahmani në bisedime me Napolin për të ardhmen e tij

Napoli tashmë po thuajse e ka në dorë titullin e kampionit të Italisë pasi ka krijuar një diferencë prej 18 pikëve nga Interi dhe Milani që e ndjekin nga pas në renditen tabelare.

Napoli tashmë po thuajse e ka në dorë titullin e kampionit të Italisë pasi ka krijuar një diferencë prej 18 pikëve nga Interi dhe Milani që e ndjekin nga pas në renditen tabelare.

Padyshim se njëri nga më meritorët që skuadra e Luciano Spalletti është në këtë pozicion të lakmueshëm është qendërmbrojtësi Amir Rrahmani.

Kapiteni i kombëtares së Kosovës raportohet se është duke e diskutuar me drejtuesit e kësaj skuadre të ardhmen e tij dhe se rinovimi i kontratës është shumë i mundshëm.

Sipas “Tuttomercatoweb”, bisedimet mes mbrojtësit dhe klubit tashmë kanë avancuar për një marrëveshje të re e cila do të zgjaste deri në vitin 2027, derisa ajo aktualja përfundon në verën e vitit të ardhshëm.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë