Gazeta10

Ancelotti fiton çmimin e trajnerit të vitit

Carlo Ancelotti është zgjedhur trajneri më i mirë i vitit 2022. Ai ka lënë mbrapa dy trajnerë tjerë si Pep Guardiola dhe Walid Regragui. Madje, trajnerin katalonas e ka lënë mbrapa me një dallim domethënës prej 200 pikësh.

Për herë të tretë Carlo Ancelotti u shpall si trajneri më i mirë i vitit. Ai këtë gjë e kishte arritur edhe në vitet 2007, gjegjësisht 2014.

1. Carlo Ancelotti (Real Madrid) 245 pikë;
2. Giuseppe Guardiola (Manchester City) 45 pikë;
3. Walid Regragui (Maroku) 20 pikë;
4. Jurgen Klopp (Liverpool), 15 pikë;
5. Jose Mourinho (Roma), 15 pikë;
6. Oliver Glasner (Eintracht Frankfurt), 15 pikë;
7 . Unai Emery (Villarreal/Aston Villa), 10 pikë;
8. Dorviral Junior (Cearà/Flamengo), 10 pikë;
9. Abele Ferreira (Palmeiras), 5 pikë;
10. Ugo Ibarra (Boca Junior), 5 pikë

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic