Gazeta10

Arifi godet Kurtin dhe Kamberin: Kemi një doraputhës të Vuçiqit në parlamentin serb

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kritikuar deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë duke thënë që sot se në Parlamentin e Serbisë nuk ka deputetë shqiptarë. Ai Kamberin e ka quajtur “një të deleguar dhe një doraputhës të Vuçiqit”, raporton Gazeta10.

Ai tutje ka thënë se me përkrahjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti janë përça listat për të shkuar Kamberi si deputet. /Gazeta10/

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë