Gazeta10

Arrin në 14 numri i të vdekurve nga përmbytjet në Turqi

Një shi i madh ka filluar në zonat e tërmetit që nga ora 9 e mëngjesit të martën, ky shi u intensifikua në Şanlıurfa dhe Adıyaman, raporton Gazeta10.

Këto zona të cilat  morën goditjen më të madhe nga  përmbytjeve e shiut numri i të vdekurve ka arritur deri në 14.

12 persona humbën jetën në Şanlıurfa dhe dy në Adıyaman si dhe pesë persona janë të zhdukur në tre lokacione dhe për këtë trupat e kërkim-shpëtimit jane duke kërkuar.

Dy trupa të tjerë u nxorën gjithashtu nga një automjet i bllokuar në një nënkalim të përmbytur.

Ekipet e kërkim-shpëtimit, policia, xhandarmëria dhe stafi i bashkisë vazhdojnë të evakuojnë zonat e rrezikuara nga përmbytjet.

Kjo fatkeqësi natyrore vjen pas provincave të Adıyaman dhe Şanlıurfa muajin e kaluar  që u goditën nga dy tërmete të fuqishme që shkatërruan Turqinë jugore dhe shkaktuan mbi 48 mijë të vdekur./Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)