Gazeta10

Asllani “show”, sulmuesja debuton me dy gola me Milanin

Aventura e sulmueses me origjinë shqiptare te Milan ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme.

33-vjeçarja realizoi dy gola në turneun që skuadra e Milan-it për femra po zhvillon në SHBA, në Woman’s Cup, me skuadrën italiane që triumfoi 3-1 kundër Tokyo Verdy Beleza.

Të gjithë vëmendjen e mori Kosovare Asllani, autore e dy golave në këtë përballje, ndërsa shënoi edhe Martina Piemonte.

Ish-sulmuesja e Real Madrid e nisi sfidën nga stoli dhe pas pjesë së parë që u mbyll 1-0, Asllani realizoi dy herë në harkun e 23 minutave, 51′ dhe 85′.

Kosovare Asllani nis kështu aventurën te Milan dhe pritet që gjatë sezonit të marrë të gjithë vëmendjen te skuadra që drejtohet nga Maurizio Ganz.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë