Gazeta10

Bajrami – Muratit: Ndëshkimi me votë do të ndodhë shumë shpejt

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka reaguar ndaj deklaratave të ministrtit të Financave, Hekuran Murati i cili tha se pagesat nga buxheti i shtetit për periudhën e parë 6-mujore të këtij viti, janë 1 miliardë e 38 milionë euro, shkruar Gazeta10.

Kjo deklaratë sipas Bajramit, duke përmendur opozitën, për gati dy vjet qeverisje nuk  numërojnë asnjë projekt.

Ish-ministrja Bajrami ka thënë se për këtë qytetarët po kërkojnë llogari dhe se të njëjtit do t’i ndëshkojnë përmes votës.

“Ku janë çerdhet e premtuara? 160 çerdhe publike janë premtuar nga partia në pushtet. A është ndërtuar të paktën një? JO! Ku janë banesat për të rinjtë, për arsimtarët? Janë premtuar mbi 2 mijë banesa. Asnjë nuk është ndërtuar deri tash”, ka shkruar tutje Bajrami.

Postimi i plotë:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë