Gazeta10

Ballafaqimi  i Vuçiqit me gazetarët shqiptarë, gazetari Kushtrim Sadiku jep detajet (Video)

Në përfundim të konferencës për media, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq pati një ballafaqim me gazetarët shqiptarë pasi këta të fundit i bënë disa pyetje të cilat siç duket nuk i pëlqyen fare.

Gazetari i Kanal 10, Kushtrim Sadiku në lidhje direkte në edicionin special tha që Vuçiq e ka quajtur një veprim paloqosh votimin e asamblesë së Leposaviqit për tu bërë pjesë e Asociacionit të Komunave të Kosovës.

Ai tutje tregoj që e ka pyetur Vuçiqin për gjuhën shqipe, për të cilën Vuçiq tha se nuk e ka pasur mundësinë që ta mësoj dhe se nuk ka asgjë kundër gjuhës shqipe.

Sadiku ka treguar tutje që Vuçiq ka thënë se do të vi në Graçanicë poqëse do t’i jipej leje. “Kur foli për lejen sikur i pengoi pak pasiqë ai duhet të kërkoj leje sepse Kosova është shtet i pavarur”, tha Sadiku. /Gazeta10/

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri