Gazeta10

Ballkani sonte synon Play-Offin e Ligës së Konferencës

Ballkani sonte do ta luajë ndeshjen e kthimit kundër Klaksvikut, në kuadër të rrethit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencës, raporton Gazeta10.

Skuadra nga Theranda, në ndeshjen e parë e cila u zhvillua në “Fadil Vokrri”, triumfoi me rezultat të ngushtë 3-2.

Golat për Ballkanin në atë ndeshje i shënuan Gripshi, Korenica dhe Albion Rrahmani, ndërsa për skuadrën nga Ishujt Faroe realizoi dy herë sulmuesi, Pall Klettskaro.

Cilado nga këto skuadra që siguron kualifikimin tutje, në Play-Off do të përballet me Shkupin.

Kjo përballje luhet në Ishujt Faroe me fillim nga ora 20:00. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë