Gazeta10

Barça vendos çmimin e Aubameyang, pritet vendimi i Chelseat

Chelsea ende nuk e ka gjetur një zëvendësues të Romelu Lukakut i cili u largua drejtë Interit dhe ende është duke e krkuar një emër potencial kur kanë mbetur edhe dy javë deri tek mbyllja e afatit kalimtar.

Njëri nga sulmuesit që ka tërhequr interesin e “Bluve” të Londrës është Peirre-Emeric Aubameyang, por për të cilin duhet të paguhet një shifër e konsiderueshme e të hollave.

Chelseat thuhet se i është thënë se mund të duhen deri në 30 milionë euro për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Barcelonës, përcjellë KosovaPress.

“Blaugranët” nuk i kishin paguar Arsenalit asnjë qindarkë për ta sjellë 33-vjeçarin në “Camp Nou” në janar, me Topçinjtë që i kishin ndërprerë kontratën.

Sidoqoftë, Aubameyang tani po përballet me konkurrencë të fuqishme në sulmin e Barçës, sidomos pas ardhjes së Robert Leëandoëskit, i cili luajti si startues në ndeshjen e parë të La Ligas, Rayo Vallecano.

Thuhet se Chelsea ka kundërshtuar çmimin e kërkuar të Barcelonës dhe po kërkon që ky operacion të mbyllet për një çmim shumë më të ulët.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë