Gazeta10

Barcelona afër rinovimit të kontratës me Alejandro Balden

Barcelona është shumë afër që të rinovojë kontratën me mbrojtësin e talentuar, Alejandro Balde.

Ekipi katalan dëshiron që t’i zgjasë atij kontratën deri në vitin 2026, dh eta bëjë atë anëtar të ekipit të parë.

Kontrata aktuale e Baldes me Barcelonën skadon në vitin 2024 dhe të dyja palët janë në bisedime të avancuara për të vazhduar bashkëpunimin.

Balde ka qenë senzacion këtë edicion te Barcelona, ku me paraqitjet e tij mjaft pozitive ka fituar pozitën e titullarit në krahun e majtë të mbrojtes.

Balde ka qenë më parë pjesë e grupmoshave të reja të ekipit katalan, ndërsa debutimin me ekipin e parë e bëri vitin e kaluar.

Falë paraqitjeve të mira këtë edicion, 19-vjeçari u ftua nga kombëtarja spanjolle për Kampionatin Botëror dhe zhvilloi katër ndeshje në Katar.

Këtë stinor, ai ka zhvilluar 20 ndeshje në të gjitha garat, prej të cilave ka arritur të dhurojë tre asistime.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?