Gazeta10

Bashkatdhetarët furnizohen më derivative vetëm në “Petrol Company”

Naftë cilësore, shërbim shumë korrekt, si dhe mirëpritja si duhet ka bërë që bashkatdhetarët tanë që jetojnë dhe punojnë nëpër shtete të ndryshme të botës gjatë kohës sa janë me pushime në Kosovë, me derivate të furizohen vetëm në “Petrol Company”.

Blerimi ka ardhur nga Gjermania për pushime në Kosovë. Ai kalon shumë pompa të derivateve vetëm e vetëm për të ardhur për tu furnizuar në “Petrol Company”, naftë shumë cilësore me çmime ekonomike.

“Sa herë vijë unë në Kosovë më derivate furnizohem vetëm në ‘Petrol Company‘. Me naftën që e marr këtu vetura ime ec njëjtë sikurse në Gjermani. Unë asnjëherë nuk marrë derivate diku tjetër përmes se nëPetrol Company. Me këtë veprim siguroj vetën dhe kursej xhepin tim” tregon ai.

Si Blerimi janë edhe dhjetëra mijëra bashkatdhetarë që asnjëherë nuk e ndërrojnë “Petrol Company” për furnizim me derivate.

Në anën tjetër nga “Petrol Company” konfirmojnë se kompania gjatë verës ka shtuar kapacitetet në mënyrë që të shërbej më së miri klientet e saj besnik që vijnë nga Diaspora.

Furnizimi me derivate në “Petrol Company” kursen xhepin tuaj deri në 30 % në report me furnizimet nëpër pikat tjera të shitjes së derivateve.

Për shkak të cilësisë së madhe të derivateve vetura juaj gjatë mbushjes me derivate nëPetrol Companybën 30 % më shumë kilometra se sa furnizimi në pika tjera të shitjes së derivateve e që disa nga to kanë qenë të akuzuara edhe nga Prokuroria për mashtrime, shpëlarje parash etj.

Është shumë më rëndësi për ju që sa herë të merrni derivate në “Petrol Company” merrni kuponin fiskal i cili do të shërbej si dëshmi për ju

Petrol Companyështë kompania më e vjeter e shitjes së derivateve me capital 100% vendor

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë