Gazeta10

Bashkë në DC, bashkë në Prishtinë: Osmani dhe Kurti me konferencë për media

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu dhe kryeministri Albin Kurti, mbajnë sot konferencë për media lidhur me vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku qëndruan për disa ditë për nënshkrimin e marrëveshjes me MCC-në në vlerë prej 236.7 milionë euro e që është e fokusuar në sektorin e energjisë.

Sipas njoftimit zyrtar, konferenca nis në orën 12:30.

Ata do të flasin nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se krerët e shtetit të shoqëruar edhe nga ministrja e Ekonomisë, Artanë Rizvanolli, kanë zhvilluar edhe takime të tjera, përfshirë arë me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)