Gazeta10

Bayern Munich – Dortmund, sfida për kreun e tabelës

Kjo fundjavë na sjell xhiron e 26-të në Bundesliga, e cila në përbërje ka disa ndeshje mjaft interesante.

Padyshim, vëmendja kryesore do të jetë në Mynih, ku do të përballën Bayerni dhe Dortmundi, sfidë e cila përcakton liderin e tabelës.

Ndeshja e cila luhet në “Allianz Arena” zhvillohet të shtunën e 1 prillit me fillim nga ora 18:30.

Ndërkohë, po të njejtën ditë, me fillim nga ora 15:30, Leipzigu do të jetë nikoqir i Mainzit, me këta të parët që po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Vendi i tretë në tabelë, Union Berlini këtë vikend do të luajë duelin ndaj Stuttgartit, i cili gjendet në pozitën e fundit në tabelë. Kjo ndeshje zhvillohet poashtu të shtunën me fillim nga ora 15:30.

Të drejtuarit nga Xabi Alonso, Bayer Leverkusen të shtunën udhëtojnë për në “Veltins Arena”, ku përballë do të kenë skuadrën e Schalke, të cilët rrezikojnë rënien nga liga pasi pozicionohen të parafundit në tabelë.

Ndeshjet tjera që plotësojnë këtë xhiro në elitën e futbollit gjerman janë: Frankfurt – Bochum, Freiburg – Hertha Berlin, Wolfsburg – Augsburg, Koln – Monchengladbach dhe Werder Bremen – Hoffenheim.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej