Gazeta10

Bayerni synon transferimin e Adrien Rabiot

Bayern Munichu është futur në garë për shërbimet e mesfushorit francez, Adrien Rabiot.

Bëhet e ditur se Bayerni është i vendosur për t’i rivalizuar skuadrat e mëdha nga Anglia për francezin, i cili në verë do të mbetet lojtar i lirë.

Rabiot nuk ka dhënë sinjale se do ta vazhdojë kontratën me Juventusin, duke lënë të hapur mundësinë e largimit nga ekipi italian në fund të sezonit. Ai nuk është i kënaqur me ofertën e Juventusit dhe po shqyrton ofertat e skuadrave të tjera.

Thuhet se Bayerni i ka ofruar atij kontratë katërvjeçare, pasi po e sheh si përforcim të duhur prej sezonit të ardhshëm.

27-vjeçari ka 6 gola e 2 asistime në 27 ndeshje këtë sezon, ndërsa Juventusit iu bashkua në vitin 2019 si lojtar i lirë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej