Gazeta10

BE-ja i dhuron donacion veturash Elektroseverit

Bashkimi Evropian i ka dhuruar si donacion 4 vetura të përdorura Elektroseverit dhe 1 OJQ-së Mitrovica.

Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog.

Përmes një postimi në platformën X, Szunyog deklaroi se këto automjete do të ndihmojnë Elektroseverin të dhurojnë shërbime energjetike për qytetarët e Mitrovicës së Veriut dhe do të ndihmojnë në punët ditore të OJQ-së Mitrovica.

“Kënaqësi t’i dhuroj 4 makina të përdorura për Elektrosever-in dhe 1 për OJQ Mitrovica, dje. Këto automjete do të ndihmojnë Elektrosever-in të ofrojë shërbime të besueshme energjetike për qytetarët në veri të #Kosovës dhe do të mbështesin punën e përditshme të OJQ-së Mitrovica në terren”, shkroi Szunyog.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij