Gazeta10

Begaj vjen të hënën në Kosovë, presidenca jep detaje

Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, do të zhvillojë vizitën e tij të parë në Kosovë këtë të hënë, raporton Gazeta10.

Presidenca e Kosovës ka dhënë detaje rreth vizitës që pritet të zhvillohet të hënën.

Në bazë të njoftimit nga presidenca, Begaj do të takohet me presidenten Osmani si dhe në fund do ta kenë një deklaratë të përbashkët me media.

“Pas ceremonisë së pritjes, presidentja Osmani Sadriu zhvillon takim me presidentin e Begaj, si dhe në fund të takimit do të kenë deklaratë të përbashkët për media”, thuhet në njoftim. / Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë