Gazeta10

Benzema rinovon me Real Madridin edhe për një vit tjetër

Sulmuesi francez, Karim Benzema, pritet ta vazhdojë bashkëpunimin me Real Madridin, shkruan Gazeta10.

Kontrata aktuale e Benzemas me madrilienët përfundon në fund të këtij sezoni, por të dyja palët janë në negociata për t’a zgjatur kontratën edhe për një vit tjetër.

Benzema është në stinorin që lamë pas ka qenë në formë jetësore dhe është kandidati kryesor për të fituar Topin e Artë për këtë vit.

34-vjeçari është momentalisht i lënduar por pritet që shumë shpejt të rikthehet në fushën e blertë.

Përpara se të pësonte një lëndim këtë sezon, ai kishte shënuar tre gola në vetëm katër paraqitje me “Los Blancos”.

Francezi kishte qenë lojtar kyç i Real Madridit sezonin e kaluar, ku ata fituan La Ligën dhe Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi 34-vjeçar është pjesë e Real Madridit që nga vitit 2009 ku u transferua nga skuadra franceze Lyon.

Benzema është golashënuesi i dytë më i mirë në histori të kampionëve në fuqi të evropës. /Gazeta10/

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic