Gazeta10

Besiktas përjashton nga ekipi anglezin, Dele Alli

Pas një aventure jo të mirë me skuadrën e Everton, ish-ylli i Spurs, Dele Alli, u detyrua të pranojë një transferim në Turqi, te Besiktasi, me synimin për t’u rikthyer në formën e tij më të mirë.

Megjithatë, as atje Dele Alli nuk ia ka dalë të bëjë mirë dhe së fundi është përjashtuar nga ekipi, me urdhrin e trajnerit Senol Gunes.

Ky i fundit tha se ka biseduar me drejtuesit e klubit dhe Dele Alli do ta kalojë pjesën e mbetur të sezonit  në tribunë, teksa edhe stërvitjen do ta kryejë me skuadrën e të rinjëve.

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë