Gazeta10

Besnik Tahiri tregon datën më të afërt të zgjedhjeve

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri në emisionin “Gallatë” me Arben Ahmetin në Kanal10, ka thënë se zgjedhjet e rregullta nacionale mund të mbahen më 12 janar ose më së voni më 16 shkurt të vitit të ardhshëm.

Ai ka thënë se nga muaji gusht i këtij vitit Presidentja Osmani duhet t’i fillojë konsultimet me partitë politike lidhur me caktimin e datës për mbajtjen e zgjedhjeve.

“Zgjedhjet munden me u mbajt më 12 janar të vitit të ardhshëm dhe më së largu me 16 shkurt”, është shprehur ai.

Deputeti i AAK-së ka thënë se kryeministri Kurti me siguri do të preferojë që më 16 shkurt të mbahen zgjedhjet.

“Ai (Kurti) e len më 16 shkurt se ka qef të premten me 14 shkurt me bë një tubim të madh dhe me thënë se ky është sikur nëntori i dytë… jam ka ja zbulojë strategjinë”, është shprehur Tahiri. /GAZETA10/

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij