Gazeta10

​Brightoni ia shkakton humbjen fatale Arsenalit

Arsenali ka pësuar një disfatë të rëndë në Premier Ligë duke u mposhtur nga Brightoni para tifozëve të vet me rezultat 3-0, humbje e cila pothuajse ia shuan shpresat për titullin kampion.

Skuadra e Mukel Artetas ishte në presion të madh për fitore pas triumfit të Manchester Cityt ndaj Evertonit dhe ky dështim mund të jetë fatal për Granit Xhakën me shokë.

Të tre golat, skuadra e Mikel Artetas i pranoi në pjesën e dytë të ndeshjes dhe realizues ishin Enciso, Under dhe Estupinan.

Dy ndeshje para përfundimit të këtij edicioni të Premier LIgës, Arsenali ka 81 pikë në vendin e dytë, katër më pak se Manchester City i vendit të parë, ndërkohë që skuadra e Guardiolas ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij