Gazeta10

“Brushed Up”, trendi i ri i vetullave që provoi edhe Hailey Bieber

Ndërsa në të kaluarën as që dëshironit t’i mbanit në mend fotot që i kishit bërë vetullave tuaja, tani trendet kanë ndryshuar shumë.

Vetullat tani zënë një vend të rëndësishëm në rutinën tonë të kujdesit. Ka shumë trajtime dhe ju mund të zgjidhni atë që ju pëlqen, raporton Gazeta10.

Vetullat me push janë “të nxehta” këtë vit dhe sigurisht, të famshmit e dinë këtë. Hailey Bieber ka postuar një foto që na ka bërë të qëndrojmë në vetullat e saj.

Shohim që janë krehur, të kombinuara me shkëlqimin dhe fytyrën e thjeshtë pa grim veror, ato janë shumë mbresëlënëse.

Laminimi i vetullave është një procedurë e specializuar që do t’ju japë një rezultat gjysmë të përhershëm. Nëse dëshironi ta provoni vetëm në shtëpi, mund ta bëni me 3 produkte.

Me pak laps, një krehër vetullash dhe një rimel do ta arrini shumë lehtë. Plotësoni boshllëqet me laps, më pas me krehër i krehni lart dhe me rimelin e vetullave mund të jepni ngjyrë dhe drejtim lart. /Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët