Gazeta10

Bundesliga rikthehet në aksion me xhiron e 23-të

Kjo fundjavë na sjellë xhiron e 23-të të Bundesligës, e cila në përbërje do të ketë disa ndeshje interesante, ndër to edhe Dortmund – Leipzig.

Ndeshja e cila zhvillohet në “Signal Iduna Park” luhet të premten e 3 marsit dhe fillon nga ora 20:30.

Ndërkohë, lideri i tabelës, Bayern Munchen luan të shtunën me fillim nga ora 18:30.

Të besuarit e Julien Nagelsmann udhëtojnë te Stuttgart pas fitores në fundjavën e kaluar ndaj Union Berlinit me rezultat 3-0.

Ndeshjet tjera që zhvillohen në kuadër të kësaj xhiro janë: Augsburg – Ëerder Bremen, Bochum – Schalke, Monchengladbach – Freiburg, Mainz – Hoffenheim, Union Berlin – Koln, Bayer Leverkusen – Hertha Berlin dhe Ëolfsburg – Frankfurt.

Të parët në tabelë janë skuadra e Bayern Munchen me 46 pikë, poaq sa ka edhe Borussia Dortmund, ndërsa katërshen më të mirë e mbyll Union Berlin dhe Leipzig.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur