Gazeta10

Çendrim Kameraj është përforcimi i radhës te Dukagjini

Çendrim Kameraj është futbollisti më i ri i skuadrës së Dukagjinit, raporton Gazeta10.

Kameraj vjen te Dukagjini, pas një periudhe njëvjeçare me skuadrën e Kriens, që garon në kategorinë e dytë të futbollit zviceran.

Mesfushori kryesisht karrierën e ka zhvilluar në futbollit zviceran, ndërsa ka luajtur edhe me grupmoshat e reja të Juventusit.

23-vjeçari ka qenë pjesë edhe e grupmoshave të reja të kombëtares së Zvicrës, ndërsa e ka përfaqësuar edhe Kosovën në grupmoshat U-21.

Dukagjini e nis edicionin e ri në Superligën e Kosovës të dielën, ku u pret në shtëpi Prishtinën. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë