Gazeta10

Çmenden rusët e rinjë, protestojnë para ambasadës amerikane në Moskë

Qindra të rinjë kanë mbushur rrugët para Ambasadës së SHBA-së në Moskë për të kërkuar mos dërgimin e armëve në Ukrainë, me të cilat sipas tyre, po vriten ushtarët rusë.

Kjo video që po qarkullon në mediat sociale ka irrituar shumë njerëz nëpër botë duke thënë se “mbase ushtarët rusë nuk do të duhej të ishin fare në Ukrainë duke luftuar”.  

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët