Gazeta10

Çollaku: Kurti se ka fokusin tek njohjet, por si ta ‘përbijë’ Asociacionin që e ka kundërshtuar

Komentatori, Adrian Çollaku në emisionin “Politiko” ka komentuar rreth ‘shtigjeve të Kurtit, marrëveshje apo dorëzim’, duke thënë se Kurti nuk e ka përqendrimin tani tek njohjet e Kosovës por tek Asociacioni.

Collaku ka thënë se Kurti tani e ka fokusin kryesor se si ta përbijë Asociacionin që e ka kundërshtuar me vite, raporton Gazeta10.

“Mendoj që fokusin kryesor Kurti e ka tek Asociacioni, ai kërkon një marrëveshje që brenda e ka Asociacionin. Ai nuk është i gatshëm të nisë draftin e statutit të Asociacionit, pra nuk e ka fokusin tek njohja tek pesë vendet e BE-së, por si të përbijë Asociacionin që e ka kundërshtuar me vite. Sot jemi në një situatë ku të gjithë shtetet e QUINT-it dhe amerikanët i kërkojnë që fillimisht kryeje Asociacionin tani marrëveshjen finale.”, ka thënë Çollaku./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova