Gazeta10

Çollaku thotë se nëse Kurti shpreh vullnet politik, brenda 1 viti do të ketë marrëveshje finale me Serbinë

Ardian Çollaku – komentator politik, ka thënë se nëse Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, do të shpreh vullnet politik drejt një marrëveshje përfundimtare, reciprociteti do të fillojë më 1 shtator. 

“Pas 1 shtatorit pres të vendoset reciprociteti. Mirëpo, nëse z.Kurti paraprakisht zotohet që ka vullnet për marrëveshjen përfundimtare”, ka thënë Çollaku, transmeton Gazeta10. 

Më tej, ai ka deklaruar se ShBA dhe BE-ja po e shtyjnë z.Albin Kurti drejtë marrëveshjes përfundimtare. 

“Unë pres që brenda një viti e gjysmë të shkojmë drejt një marrëveshje përfundimtare. Nëse sot z.Kurti zotohet dhe merr obligime që do ta përfundojë marrëveshjen, e nëse nuk do ta bëjë këtë mendoj që do të ketë problem edhe çështja e reciprocitetit”.

Deklaratën e plotë mund ta ndiqni në videon e mëposhtme./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë