Gazeta10

Darwin Nunez godet me kokë kundërshtarin dhe ndëshkohet me karton të kuq

Darwin Nunez është sulmuesi më i ri i Liverpoolit, i ardhur nga Benfica për një shifër rekord dhe që shihet si e tashmja dhe e ardhmja e klubit, raporton Gazeta10.

Tifozët u dashuruan më të që ndeshjen e parë kundër Manchester City-t kur ai hyrë në fushë nga stoli dhe shënoi, duke fituar betejën e parë me Haaland.

Gjithashtu ai shënoi edhe në ndeshjen e parë të Premier League përballë Fulham e cila u mbyll në barazim, duke i bërë të gjithë të ëndërrojnë dhe duke fituar vendin e titullarit për ndeshjen ndaj Crystal Palace.

“The Reds” ishin në disavantazh të një goli pas pjesës së parë dhe në të dytën po tentonin medoemos të shënonin por në minutën e 57, Nunez-in e lënë nervat dhe pas një provokimi të mbrojtësit kundërshtar ai e godet me kokë duke e plasur në tokë, me arbitrin që nxjerr direkt kartonin e kuq.

Një goditje e rëndë për Liverpool, i cili edhe pse ai del të barazojë me Diaz, nuk shkon më shumë, duke mbyllur dy ndeshjet e para me vetëm 2 pikë të siguruara.

Shikoni KETU momentin kur Darwin Nunez godet me kokë kundështarin./Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)