Gazeta10

De Jong jashtë Evropianit

Mesfushori holandez Frenkie de Jong pritet të mungojë në Kampionatin Evropian në Gjermani, i cili fillon më 14 qershor. Lojtari i Barcelonës u stërvit ditët e fundit dhe trajneri i kombëtares Ronald Koeman kishte shpresa të mëdha për një rikuperim në kohë nga një dëmtim i kyçit të këmbës.

Megjithatë, lojtari nuk ka arritur të rikuperohet në kohë për turneun pasi iu nënshtrua testeve mjekësore të dielën dhe të hënën. Tërheqja e De Jong padyshim që do të godasë rëndë ekipin holandez, i cili tani shkon në turne pa një nga lojtarët e tyre kryesorë.

Lajmi erdhi në të njëjtën mbrëmje kur një tjetër mesfushor, Teun Koopmeiners , gjithashtu pësoi një dëmtim. Ai u ndesh me ijën e tij gjatë stërvitjes për fitoren 4-0 të së hënë kundër Islandës dhe iu desh t’ia linte vendin e tij startues lojtarit të PSV-së Jerdy Schouten.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube