Gazeta10

Deputeti Lekaj: Kjo Qeveri mund të krenohet veç me një urë të gjatë 15 metra

Deputeti i AAK-së ,Pal Lekaj teksa ka komentuar videot e publikujara nga partia në pushtet, Vetëvendosje, ka kritikuar këtë të fundit duke thënë se kjo Qeveri për dy vite qeverisje nuk ka bërë ende asnjë veprim konkret sa i përket infrastrukturës.

Madje, ish-ministri i Infrasatrukturës të vetmen arritje ia atribon kësaj Qeverie një urë të ndërtuar 15 metra të gjatë.

“Atëherë kur nuk ke çka me prezantuar tënden, merresh me tjerët. Kjo qeveria s’ka bërë asnjë veprim pozitiv që ka shkuar te qytetarët. Për me krijuar këso gjërash, merret ende me të kaluarën. Veprimet e tyre janë sikur të ishin në opozitë. Sikur qeveria në këto tri video të kishte propaganduar punën e vet, ishim dakord. Le të ma përmend dikush një projekt që dy vjet, përveç se i kanë mbledh 700 milionë dhe s’po dinë të i menaxhojnë. Kjo Qeveri mund të krenohet vetëm me një urë 15 metra dhe një rrugë 7 km rrugë lokale në veri.”, ka thënë Lekaj./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova