Gazeta10

Europarlamentari rumun thirrje Kosovës e Serbisë: Arrini marrëveshje

Politikani rumun njëherësh edhe antar i Parlamentit Europian, Vlad Gheorghe, me një status në Twitter i ka bërë thirrje presidentit serb Aleksandër Vuçiq, që të bashkëpunoj me Bashkimin Europian dhe të ndërpres raportin me presidentin rus, Vladimin Putin, raporton Gazeta10.

“Nuk mund të përballojmë një tjetër konflikt në kontinentin tonë.

I bëj thirrje Aleksandar Vuçiqit të bashkëpunojë me 🇪🇺 & #NATO dhe të ndërpresë lidhjet me #PutinWarCriminal.”

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë