Gazeta10

Deputeti shqiptar në Suedi: Kurrë më të fortë si komb s’kemi qenë

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Suedisë, Adnan Dibrani ka folur pas rrëzimit të amandamenteve të Serbisë në Këshillin e Evropës.

Ai thotë se kurr më të fortë si komb nuk kemi qenë, raporton Gazeta10.

“Si komb kurrë më të fortë nuk kemi qenë, këtu i kemi katër – pesë nga Kosova, kemi nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Malit të Zi, prandaj un në këto momente jam shumë i lumtur, amandamentet e Serbisë janë rrëzuar por nëse në seancën e rradhës ngriten 10 deputet pjesëtarë të asamblesë dhe kërkojnë votim atëherë do të votojmë, por nuk besojë se do të fitojnë sepse nuk kanë asnjë shancë”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë