Gazeta10

Deputetja britanike Kearns: Serbia është gjithnjë e më autoritare

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka thënë se rruga e Serbisë është gjithnjë e më autoritare dhe se nevojiten masa negative.

“Duket se e kanë harruar sulmin e Banjskës, gjë që vërtetoi shqetësimet e mia plotësisht të sakta. Konfirmon obsesionin e saj me mua se autoritetet serbe po i tremben kuptimit perëndimor se rruga e Serbisë është gjithnjë e më autoritare dhe se nevojiten masa negative”, ka shkruar ajo në platformën ‘X’.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë